Interaktivní technický SEO audit webu

Inspirujte se naším auditem a zlepšete výkon svého webu

Technické SEO je jedním ze základních pilířů úspěšné webové stránky. Právě na něm záleží, jak vyhledávače procházejí a interpretují váš obsah. A to v konečném důsledku ovlivňuje vaši viditelnost ve výsledcích vyhledávání.

S tím, jak se algoritmy vyhledávačů stávají sofistikovanějšími, kladou důraz nejen na kvalitní obsah, ale stále více i na uživatelský zážitek, který je hluboce provázán s technickým stavem vašeho webu.

Proč se zaměřit na technické SEO?

  • Pomocí vnitřních odkazů a struktury nasměřujete autoritu na vybrané důležité stránky.
  • Optimalizujete rychlost webu, což bude mít vliv nejen na uživatelskou zkušenost, ale i na pozice ve vyhledávání.
  • Identifikujete duplicitní stránky, které negativně ovlivňují vaše SEO a uživatelský zážitek.
  • Roboti vyhledávačů se tak dostanou častěji k důležitým stránkám. Ušetříte crawl budget.
CHCI ŠABLONU ZDARMA

Ještě nedávno jsme pracovali s naší starší verzí technického auditu, rozdělené do wordového dokumentu a exportu dat v Excelu. Nyní přichází na řadu naše interaktivní šablona technického auditu. Všechna potřebná data se nacházejí v jednom Google Sheet dokumentu společně s vysvětlením problematiky a návrhu řešení. Spojuje přehlednost s jednoduchou a rychlou navigací a umožňuje tak efektivní spolupráci mezi agenturou, klientem a vývojáři. Nabízí možnost v reálném čase aktualizovat přehled o stavu webu a realizaci oprav.

Vzhledem k tomu, že uživatelská zkušenost a průchodnost webu pro roboty hraje klíčovou roli při hodnocení ve vyhledávání, není technický audit jen luxusem – je to nutnost. Podívejte se na ukázku naší šablony a uvidíte, jak dělat technický audit efektivně.

Pro jaké weby má technický audit největší přínos?

Technický audit má největší přínos zejména pro větší weby, typicky například e-shopy, na kterých se nacházejí stovky až tisíce produktů, a nespočetné množství kombinací kategorií a parametrů. Roboti vyhledávačů se zde snadno ztrácí, není jasné, co mají indexovat a často vyčerpají zdroje, než se dostanou ke správným stránkám.

S podobnými problémy se mohou potýkat i weby, které obsahují profily mnoha poboček, nebo publikují množství článků či jiného obsahu, které přebírají autoritu čerstvému obsahu.

Většina moderních webů využívá alespoň v jisté míře Javascript. Jeho nevhodné využití je jedním z nejčastějších technických problémů z hlediska SEO. Weby, na kterých jsou důležité prvky generované Javascriptem, mají často problémy nejen s rychlostí, ale i se samotným indexováním důležitých stránek.

Pro koho jsme technický audit dělali?

Armed Armed Armed Armed Armed Armed Armed Armed Armed

Co v šabloně najdete?

  • Výběr 25 bodů z celkem více než 70 záležitostí, které zkoumáme u webů našich klientů.
  • Ukázková data spolu se souhrnnými grafy.
  • Odhad prioritizace a pracnosti jednotlivých bodů.
CHCI TECHNICKÝ SEO AUDIT

Šablonu technického SEO auditu připravili

David Bureš

Daniel Kikič

Chcete se podílet na tvorbě obdobných publikací, pracovat s námi a dále prohlubovat své znalosti nejen v oblasti placene reklamy? Neváhejte nás kontaktovat.


David Bureš

Daniel Kikič

Chcete se podílet na tvorbě obdobných publikací, pracovat s námi a dále prohlubovat své znalosti nejen v oblasti placene reklamy? Neváhejte nás kontaktovat.


Chcete vypracovat kompletní technický SEO audit? Ozvěte se nám

Daniel Holiš

Business Development Manager

daniel.holis@taste.cz
+420 601 321 333

Daniel Holiš

Business Development Manager

daniel.holis@taste.cz
+420 601 321 333

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.